reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

Inspirace ze zahraničí

Mluvíme jinak na dívky a jinak na chlapce?

V zahraniční literatuře zabývající se vývojovou psychologií se vyskytuje řada článků, které se věnují problematice odlišnosti pohlaví (gendrových rozdílů), a to v různých aspektech osobnosti. Společnou otázkou zůstává, do jaké míry jsou tyto rozdíly dány biologicky a do

23.12.2010 PhDr. Renata Faltýnová

Proč program Baby Signs pomáhá při osvojování řeči

Nejčastějším mýtem spojovaným s komunikací dětí prostřednictvím znaků ( znakováním) v našem sociokulturním prostředí je obava, že znakování může zpomalit nástup mluvené řeči. Tuto domněnku někdo označujeme pojmem prarodičský mýtu. Řada rodičů totiž uvádí, že prarodiče,

19.01.2011 Bc. Lenka Bečánová

Sebedůvěru, jim nikdo nemůže vzít

Rozhovor s porodní asistentkou Inou May Gaskin, legendární americkou soukromou porodní asistentkou a držitelkou alternativní Nobelovy ceny Right Livelihood Award.

13.10.2012 Mgr. Vlasta Jirásková
1
reklama reklama