reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

Kulturní, vzdělávací a čtenářské tipy, pozvánky

Předškoláci ve školce a Ve školce je bezva

Předškoláci ve školce - Soubor pracovních listů, s nimiž se děti mohou vydat na cestu poznání – objevovat vzájemné vztahy mezi objekty okolního světa, rozeznávat nejjednodušší geometrické útvary, osvojovat si číselné představy a posilovat vědomí logických vazeb.

27.02.2011 Bc. Lenka Bečánová

Zpíváme a nasloucháme hudbě s nejmenšími

Autorky knížky zvou děti i dospělé na malou výpravu do světa hudby. První kroky vedou k dětské písničce. (Tu se lze naučit zpívat podle přiloženého CD.)

26.02.2011 Bc. Lenka Bečánová

Zvířátka ve hře, písni a tanci

Kniha je souborem písní, básniček, říkadel, her a pohádek o zvířátkách – ve spojení s hudbou, zpěvem, pohybem, dramatickým zpracováním, s maňásky, maskami a dalšími reálnými i imaginárními rekvizitami.

25.02.2011 Bc. Lenka Bečánová

Hádanky pro předškoláky od 4-5 let

Nejkompletnější sborník testovacích úloh pro předškoláky, který připravili profesionální pedagogičtí pracovníci a psychologové.

15.12.2010 Bc. Lenka Bečánová

Maxipes Fík a kocourek Modroočko

Každé dítě má velice rádo divadlo, ať už se jedná o loutkové nebo hrané dospělími. Pohádky v divadle mají jiné kouzlo než v kině nebo v televizi. Děti si tak můžou užít velkou zábavu, kterou jim nenahradí ani kino nebo už vůbec ne televize. Přijměte proto naši pozvánku

14.03.2011 Bc. Lenka Bečánová

Další inscenace Minoru se dočkala své knižní podoby

Knížku Michala Čunderle Jak Mařenka a Boženka koukaly aneb Pohádka mládí pokřtí tvůrci stejnojmenné inscenace 11. února 2011 při její obnovené premiéře v Divadle Minor. Autorkou ilustrací ke knize i výtvarné podoby inscenace je Barka Zichová. Kniha vychází 21. 3..

14.02.2011 Bc. Lenka Bečánová

Už žádné výmluvy!

Výmluvy nás v dnešní době provázejí na každém kroku. Některé výmluvy jsou drobné, každodenní „omluvy“ pro to, že se nám někam nechce, něco se nám nehodí, ale nechceme před jinými nebo sami před sebou vypadat jako ti „špatní“. Z těchto drobných výmluv však mohou vznikat

13.10.2012 Mgr. Monika Tomíčková
1 2
reklama reklama