reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 

Další inscenace Minoru se dočkala své knižní podoby

publikováno: 14.02.2011   |   autor: Bc. Lenka Bečánová

Knížku Michala Čunderle Jak Mařenka a Boženka koukaly aneb Pohádka mládí pokřtí tvůrci stejnojmenné inscenace 11. února 2011 při její obnovené premiéře v Divadle Minor. Autorkou ilustrací ke knize i výtvarné podoby inscenace je Barka Zichová. Kniha vychází 21. 3..

 
 

Jedná se již o druhý titul podle minorské inscenace, před rokem vyšla kniha Kabaret Tlukot a bubnování autora a režiséra Jana Jirků. Knihy si můžete zakoupit během představení a také v novém obchodě divadla Minor, který naleznete v Dětské pasáži naproti pokladně.

Podzim života je poklidný, pokud vám voda nepřinese do chalupy rusalku a nemáte v patách slídivého listonoše. Mařenka a Boženka, neboli Marie a Božena Vonáškovy jsou na penzi a žijí si v poklidu až do chvíle,  kdy se jim po letní bouřce objeví pod oknem víla Ryběnka, která usnula v rákosí a vzala ji voda. Od té chvíle se začnou dít zvláštní věci. Ryběnka se musí do večera nutně vrátit do rybníka.  A statečné penzistky, ač na pohádky do té doby nevěřily,  se pustí do dobrodružného zachraňování. Z Marie a Boženy je náhle Mařenka a Boženka a svět kolem nich začne odkrývat svá tajemství.

Hra Jak Mařenka a Boženka koukaly aneb Pohádka mládí měla premiéru v roce 2005 a byla jedním z prvních titulů, který byl uveden na Malé scéně divadla Minor. Režie se ujala Apolena Novotná (tehdy Vynohradnyková), která byla později po dva roky kmenovou režisérkou Minoru. Jedná se o svěží a hravou dramatickou hříčku, která se stala výzvou pro dvě zasloužilé minorské herečky, Naďu Husákovou a Vlastu Špicnerovou. Nyní ji její autor přepracoval pro knižní vydání.

Zdroj: Albatros


Bc. Lenka Bečánová

Jmenuji se Lenka Bečánová, je mi 25 let a jsem z Kutné Hory, kde jsem se narodila a také dodnes žiji.

 

 
 
 
reklama reklama