reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 

Hurá do víru Vánoc

publikováno: 27.11.2010   |   autor: Kateřina Kudrmanová

Vánoce teď pro mě získaly zcela nový rozměr, poprvé je s námi přivítá i moje devítiměsíční dcera Laura.

 
 

Nemá z toho ještě rozum, ale při balení dárků mě pozoruje tak zaujatě, jako kdyby se sama chystala nějaké zabalit. A přitom ani neví, že tím největším dárkem je pro nás ona. A není třeba, aby si to něčím zasloužila, prostě jen JE. Nedělá mi problém milovat svojí Lauru taková jaká je, s jejím věčným slintáním, ječením, bryndáním a pojídáním pokojových květin. Už jsem jí dokonce odpustila i to, že první slovo bylo „táta“ a mě oslovuje maximálně svým vřeštivým „jejejééé“. Teď zrovna leze pod mojí židlí a tahá mě za kalhoty – chápu, jdeme si hrát. (Tedy ještě za chvilku, musím dopsat článek).


Vždycky jsem chtěla zachraňovat svět, možná právě proto jsem vystudovala sociálně právní školu a chtěla dělat „něco pro lidi“. Teď pracuji hlavně na tom, aby náš národ nevymřel a aby z mojí dcery vyrostl slušný a úžasný člověk. (Úžasná je už teď, na té slušnosti budu ještě intenzivně pracovat). Charita je momentálně jediná možnost, jak mohu nějak pomoci. Nemáme na rozdávání, ale oproti lidem, kterým kousek z toho našeho mála poskytneme, jsme úplní boháči.


Vánoce nás také vybízejí k zamyšlení. Máme toho tolik a často už vše vnímáme jako sanozřejmost. Vzpomeňme si na rodinu, na všechny skvělé lidi kolem sebe. Přestaňme si stěžovat na politiku, na finanční situaci. Vždyť jsme si vybrali dokonalou dobu i místo pro náš život. Nikdo po nás nestřílí, hlady netrpíme a nikdo nám nebrání v naplňování našich životních snů (maximálně jen my sami).
Jsou tady ale i děti a jejich rodiče, kteří mají jiné starosti než nakupování dárků. A je tady Unicef, co jim pomáhá. A hlavně jsme tady my – lidé, kteří mohou pomoci a stačí málo. Co takhle vybrat  nějaké milé překvapení z kolekce Unicef v e-shopu www.MojeChytreDite.cz?


Kateřina Kudrmanová

Kateřina Kudrmanová, je mi 29 let a žiju ve Struhařově v okrese Praha-východ.

 

 
 
 
reklama reklama