reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 

Svátky klidu a míru

publikováno: 23.11.2010   |   autor: Andrea Karmanová

Nadchází čas Vánoc. Mnozí z nás mají tyto sváteční dny spojené s něčím jiným. Někteří se těší na pár dní volna, plný stůl jídla a na nabitý program v televizi. Neříkám, že se netěším na pohádky, ale přece jen se těším hlavně na společně strávené chvíle se svou rodinou v klidu, beze spěchu a v pohodlí domova. Těším se na procházky a obzvláště v těchto předvánočních dnech se zamýšlím i nad tím jak rychle a jak kvalitně můj další rok právě uběhl.

 
 

Nejvíce se ale těším na Vánoce proto, že není nad to se dívat na své dítě jak věří v Ježíška, kreslí svá přání na papír a tajně doufá a potutelně se usmívá, že ji přinese její vytoužený dárek. Pro mě je to nejkrásnější co jsem mohla kdy zažít. Její rozzářené oči u stromečku, nadšený výskot při rozbalení dárečku a i kdybych  nic nedostala, je pro mě největším zážitkem a štěstím dívat se na svou dceru. Jsem šťastná, když můžu své rodině, svým blízkým něco dát a nebo pro ně něco udělat, tak aby měli radost. Radost, kterou kolem sebe rozdáváme se pak navrátí do našich srdcí, tím jsem si jistá.

S vánočními svátky ovšem přicházejí myšlenky na to, jaké mám vlastně v životě ohromné štěstí, jaké bohatství mě kdy mohlo potkat. Mám skvělé rodiče, zdravou dceru, já jsem zdravá, mám práci, kde bydlet a žijeme v míru … Člověk si často povzdechne nad tím jak se mu nelíbí to a není spokojený s tím, tam by chtěl mít víc peněz, tam lépe bydlet apod. Málokdo si uvědomí to nesmírné štěstí, že jsou zdraví, nemusí bojovat o život v podobě války nebo hladu, mají kde bydlet … Zamýšlím se nad tím jak jsem sama mnohdy neuvědomělá se svými „bolístky“ na život. Říkám si, buď ráda, že jsi kde jsi a že na světě je spousta lidí, kteří nemají střechu nad hlavou, ztratili práci, nemohou uživit své děti natož jim mnohdy dopřát vzdělání a o nějakém dárku k Vánocům ani nemluvě. Je mi z takových myšlenek smutno, proto každý rok a nejen o Vánocích je třeba myslet i na druhé, kteří nemají takové štěstí jako my ostatní, podarovat pár peněz na charitu a nebo dát své starší, zachovalé věci na oblečení. Komu by se nechtělo složitě hledat kancelář charitní organizace, tak si myslím, že stačí nechat je poskládané a zabalené u popelnic pro lidi bez domova.

U nás v obci blízko Ostravy se konala nedávno sbírka obnošených, ale zachovalých zimních věcí pro děti z Ukrajiny, také věcí školních. Vzhledem k tomu, že mám doma prvňáčka jsem moc použitých věcí do školy neměla. Tak jsem jednoduše po práci zašla do obchodu a některé základní pomůcky jsem nakoupila, v práci jsem vzala firemní reklamní pravítka, kterých jsem měla několik v šuplíku na nic. Doma jsem pak našla pár kousků zimního ošacení, které jsme „zdědili“ po neteři a synovci a bylo to navíc a to všechno dohromady jsme pak odnesli s dcerou do školy. Necítila jsem se jako samaritán a nebo tak, že bych si odškrtla v diáři jednu z položek s názvem charita … Naopak … bylo mi líto, že nemůžu udělat víc, že nemůžu darovat víc. Pro mě je samozřejmostí občas pomoci takovou to formou.

Velice si vážím práce všech organizací, které se zabývají pomocí druhým. Můj názor je, že na světě není většího pokladu než jsou naše děti … Nevinné děti, které touží poznávat svět, učit se – jsou naše budoucnost a my bychom se měli snažit je co nejvíce chránit a správně vézt, aby z nich jednou vyrostli dobří dospělí. Organizace Unicef je zaměřena právě na pomoc dětem a chtěla bych poděkovat redakci magazínu MojeChytréDítě, že s touto organizací spolupracuje! Je mi ctí přispět svými myšlenkami pro dobrou věc. Určitě si v e-shopu magazínu nějakou věcičku na pomoc charitě Unicef vyberu.

 

Přeji nám všem krásné, spokojené prožití vánočních svátků, spoustu splněných přání a lásky, plno rozzářených dětských očí a do nového roku hlavně zdraví a kousek toho lidského štěstí, ať se nám podaří se o ty naše děti dobře postarat.


Andrea Karmanová

Andrea Karmanová, 34 let, Ostrava

 

 
 
 
reklama reklama