reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

PROFIL

Mgr. Daniel Štrobl

Narodil jsem se v Kutné Hoře v roce 1974. Vystudoval jsem psychosociální vědy na Husitské teologické fakultě University Karlovy v Praze a psychologii na katedře psychologie FF University Palackého v Olomouci. V letech 1996 - 1999 působil v Psychiatrické léčebně v Praze Bohnicích.

Ve své disertační práci, kterou jsem dokončil na jaře roku 1999, jsem  rozpracoval téma post-traumatických stresových poruch u bývalých účastníků válečných konfliktů. Při práci jsem úzce spolupracoval i s Ministerstvem Obrany ČR, které mi po absolutoriu nabídlo práci v Centru pro výzkum stresu/Centru sociálních studií Náčelníka Generálního štábu Armády České republiky, kam jsem nastoupil 1. března 2000.

 

V březnu 2002 jsem využil nabídku tehdejší 71. záchranné a výcvikové základny AČR (později 152. záchranný prapor Kutná Hora) a nastoupil zde na místo vojenského psychologa. Zde se věnoval především psychodiagnostice, HR, výběru personálu a vyššího vojenského managementu, chování lidí v zátěžových situacích, prevenci i léčbě PTSD  u obětí hromadných neštěstí, krizové intervenci, krizovému managementu a rozhodovacím procesům při nadměrnému vystavení stresu a fyzické či psychické zátěži.

V roce 2006 jsem dokončil sebezkušenostní část výcviku v psychoanalytické psychoterapii v rámci Institutu aplikované psychoanalýzy. Absolvoval jsem řadu výcviků a kurzů zaměřených především na krizovou intervenci, práci s lidmi trpícími postraumatickými problémy, komunikaci a diagnostiku.

V současné době jsem soukromým psychologem a psychoterautem s privátní terapeutickou praxí. Působím též jako supervizor pracovních týmů, pedagog, lektor profesního vzdělávání a kouč.

 

ČLÁNKY OD AUTORA Mgr. Daniel Štrobl

Hrozí naším dětem skutečně pedofilové?

Již delší dobu rodičovská obec naší (a nejen naší) země s napětím a očekáváním sleduje případ zmizelé Aničky. Nechci zde přispívat k dalším spekulacím, co se vlastně stalo. Nevím to a i já si ze všeho nejvíce přeji, aby se Anička vrátila tam, kam patří, tedy ke svým

20.01.2011 Mgr. Daniel Štrobl

Výchova psychologem - Naše Mariánka má ráda žlutou

Naše Marianka má ráda žlutou. Jsou jí tři a už téměř rok má přinejmenším na jednu věc zcela vyhraněný názor. Žlutá je dobrá. Šatičky, knížky, hračky. U bonbónů nebo zmrzliny nezáleží na příchuti, podstatné je, aby to bylo žluté. Tedy vítězí citron a vanilka. Zkrátka

02.11.2010 Mgr. Daniel Štrobl
1
reklama reklama