reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

PROFIL

PhDr. Renata Faltýnová

Jmenuji se Renata Faltýnová (1978). Vystudovala jsem obor psychologie a speciální pedagogika na UK v Praze.

Pracuji v  pedagogicko-psychologické poradně, v současné době jsem na mateřské dovolené s devítiměsíčním synem.

 

ČLÁNKY OD AUTORA PhDr. Renata Faltýnová

Zápisy do prvních tříd

Zápis do první třídy je velmi významným dnem nejen pro nastávajícího prvňáčka, ale i pro celou jeho rodinu. Na co se tedy mají rodiče připravit a co od zápisu očekávat?

13.01.2011 PhDr. Renata Faltýnová

Jak vaše dítě uspěje ve škole

V momentě, kdy se dítě stává školákem, přebírá na sebe řadu povinností, které se s touto rolí pojí. Život se nemění ale jen jemu, škola začíná více či méně zasahovat i do rodiny samotné. Do té doby dvě oddělené instituce - rodina a škola - se tak dostávají do vzájemné

29.12.2010 PhDr. Renata Faltýnová

Mluvíme jinak na dívky a jinak na chlapce?

V zahraniční literatuře zabývající se vývojovou psychologií se vyskytuje řada článků, které se věnují problematice odlišnosti pohlaví (gendrových rozdílů), a to v různých aspektech osobnosti. Společnou otázkou zůstává, do jaké míry jsou tyto rozdíly dány biologicky a do

23.12.2010 PhDr. Renata Faltýnová

Školní zralost dítěte – kdy a s kým ji řešit

Jsou tomu již dva měsíce, co do školních lavic usedli čerství prvňáčci s řadou očekávání a představ o tom, co je ve škole čeká. Postupně se sžívají s novou rolí školáka a společně se svými rodiči prožívají první úspěchy či selhání.

11.11.2010 PhDr. Renata Faltýnová
1
reklama reklama