reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

PROFIL

Michael Šedivý

Jmenuji se Michael Šedivý, je mi 29 let a jsem z Českých Budějovic kde jsem se narodil a dodnes žiji. Vystudoval jsem obor kuchař číšník což je také mé současné povolání ve vedoucí funkci. Mezi mé záliby patří rodina a děti, které máme tři ve věku 1,5 roku až 5 let.

Dále mezi mé záliby patří sport, turistika, hudba a architektura. Nějaký čas jsem se pohyboval mezi skupinkou dětí dětského domova kde jsem je učil sebeobrannému systému.

 

ČLÁNKY OD AUTORA Michael Šedivý

Jak přimět dítě uklízet

S problémem, jak přimět dítě k pořádkumilovnosti jsem se setkal již dvakrát a čeká mne to jistě i po třetí. Nemohu říci že bych našel stoprocentní způsob jak dítě motivovat nebo jej přimět pod vidinou třeba nějaké odměny k tomu, aby si po sobě uklízelo, ale jsou určité

23.06.2011 Michael Šedivý

Pohled muže: Když příjde na svět dítě

Od prvního okamžiku, kdy je dítko přivedeno na svět, mezi svou maminku a svého tatínka, jsou pocity rodičů myslím takřka srovnatelné, s rozdílem vyčerpání maminky po náročném a zajisté obdivuhodném porodu. Nemohu mluvit za všechny ale mohu popsat pocity své vlastní.

20.06.2011 Michael Šedivý

Televize? Ano či ne?!

Jednou jsem na internetu četl studii, při které byli údajně prokázány škodlivé účinky televizních pořadů na malé děti předškolního věku. Nechtělo se mi věřit, ale při vlastních pozorováních musím souhlasit s výsledky dané studie.

13.11.2010 Michael Šedivý
1
reklama reklama