reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

PROFIL

Mgr. Kateřina Lipinská

Vystudovala angličtinu, pedagogiku a psychologii na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Nejvíce ji zaujala srovnávací psychologie a etologie.

Baví ji pozorovat zvířata a pracovat s nimi. U lidí ji zajímá vlastně totéž – jak se z nevědomé bytosti stává člověk a jak a čemu se během svého vývoje učí? Katka je vdaná za báječného manžela, s nímž má dvě úžasné dcerky.
 

ČLÁNKY OD AUTORA Mgr. Kateřina Lipinská

Miluješ mě? Nerozumím ti!

Nestačí druhého milovat, je třeba mu to sdělovat tak, aby tomu rozuměl.

13.10.2012 Mgr. Kateřina Lipinská

Svět z koňského hřbetu

Pravdivost staré arabské moudrosti, že „nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu“, objevuje v poslední době čím dál víc lidí. Díky rozmachu a pozvolna vzrůstající úrovni jezdeckých škol i turistických jízdáren je tato aktivita snadno dostupná prakticky pro všechny,

13.10.2012 Mgr. Kateřina Lipinská
1
reklama reklama