reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

PROFIL

Mgr. Vlasta Jirásková

Je lektorka přípravy na narození dítěte a rodičovství, certifikovaná dula ČAD a DONA International, laktační poradkyně akreditovaná La Leche League International, spolutvůrkyně vzdělávání České asociace dul, lektorka a konzultantka kurzu pro duly.

Matka dvou dětí. Více na www.porody.net, kde lze najít mimo jiné i další dva rozhovory s Inou May Gaskin a její proslov při převzetí Right Livelihood Award.
 

ČLÁNKY OD AUTORA Mgr. Vlasta Jirásková

Orientujete se v současných porodních službách?

Pokud právě nejste v životní fázi očekávání potomka, pak možná vnímáte diskusi okolo českého porodnictví jen na úrovní mediálních příspěvků, které někdy popisují vysokou kvalitu poskytovaných služeb, a jindy poukazují spíše na omezování svobody i autonomie zdejších

13.10.2012 Mgr. Vlasta Jirásková

Sebedůvěru, jim nikdo nemůže vzít

Rozhovor s porodní asistentkou Inou May Gaskin, legendární americkou soukromou porodní asistentkou a držitelkou alternativní Nobelovy ceny Right Livelihood Award.

13.10.2012 Mgr. Vlasta Jirásková
1
reklama reklama