reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

PROFIL

Martina Klapalová

Je dlouholetá kulturní novinářka a redaktorka pražského a středočeského zpravodajství. Je držitelkou řady novinářských ocenění.

Působila v MF DNES, Lidových novinách a dalších předních českých denících. Je držitelkou dvou cen v novinářské soutěži Památky potřebují publicitu pořádané Nadací Pro Bohemia a Syndikátem novinářů. Je autorkou desítek reportáží a rozhovorů s předními osobnostmi kulturního, společenského a politického života.
 

ČLÁNKY OD AUTORA Martina Klapalová

Jak zvládnout rodičovství nadaných dětí

Malý W. A. Mozart skládal v pěti letech klavírní sonáty, v šesti koncertoval před císařovnou Marií Terezií a v jedenácti složil první symfonii. Kdo z nás by také nechtěl mít doma tak zázračně nadané, či geniální dítě? Ale pozor, podle psychologů nemusí být malý génius

13.10.2012 Martina Klapalová
1
reklama reklama