reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

Rodičovství

Režim a volnost u dítěte

Režim či volnost? Když mu budeme určovat režim, nezabráníme tak jeho osobitému vývoji? A když mu necháme volnost, nebude mít problémy poznávat hranice, kam až může smět zajít? Ač se to nezdá, tuto otázku řeší spousta rodičů a hodně z nich se kvůli tomu nejednou i střetne.

26.10.2010 Denisa Štočková

Rodičovství jako duchovní cesta

Pravda je, že téměř každá aktivita může být cestou k osvícení či ke štěstí, chcete-li. Cesta rodičovství je podle mého názoru jednou z těch dobrodružnějších. Nezavede nás však do exotických dálek lákajících bílými písčitými plážemi, šuměním kokosových palem a

26.10.2010 Zuzka Zábrodská-Zvěřinová

Výchova otců v Čechách

Každý z mužů chce být tím nejlepším tátou na světě. Od pradávna je nám vštěpováno, že muž je živitelem rodiny a on musí zajistit rodinu finančně a žena se má starat doma o děti. To však v dnešní době již není podmínkou i muži se zapojují do výchovy svých dětí a někdy

25.10.2010 Bc. Lenka Bečánová

Nový tatínek v rodině

Jsem podruhé vdaná, moje maminka byla podruhé vdaná a přesto si troufám říct, že moje děti z prvního manželství svého nevlastního otce přijaly mnohem lépe, než jsem přijala já tehdy toho svého. A kde je zásadní rozdíl?

25.10.2010 Gabriela Pawliková Bártová

Muži na mateřské

Mateřská dovolená je výsadou žen, ale v dnešní době není zas tak zvláštní, když na mateřské dovolené zůstane muž. Muž zůstává na mateřské dovolené z toho důvodu, že buď žena dokáže zajistit finančně rodinu lépe než on, a nebo že vykonává časově náročnou profesi.

25.10.2010 Bc. Lenka Bečánová

Když si děti nechtějí hrát samy

"Máma jde uvařit a ty si tady budeš chvíli hrát sám", to je věta, kterou většina maminek používá např. když potřebuje uvařit. Jenže děti, potřebují společnost a většinou chtějí, aby se jim maminky věnovaly. Proto Vám nabízíme jedno řešení, jak dokážete zabavit dítě

24.01.2011 Mgr. Iveta Vaisová

Máme dětem dělat radost

Když jsou děti malé, přirozeně věří, že jim dárky nosí Ježíšek. S odstupem času už je na rodičích, v jakém věku dítku řeknou, že vlastně dárečky pod stromeček dávají oni.

22.11.2010 Gabriela Pawliková Bártová
1 2 3 4 5
reklama reklama