reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

Rodičovství

Rodičovství jako duchovní cesta

Pravda je, že téměř každá aktivita může být cestou k osvícení či ke štěstí, chcete-li. Cesta rodičovství je podle mého názoru jednou z těch dobrodružnějších. Nezavede nás však do exotických dálek lákajících bílými písčitými plážemi, šuměním kokosových palem a

26.10.2010 Zuzka Zábrodská-Zvěřinová

Orientujete se v současných porodních službách?

Pokud právě nejste v životní fázi očekávání potomka, pak možná vnímáte diskusi okolo českého porodnictví jen na úrovní mediálních příspěvků, které někdy popisují vysokou kvalitu poskytovaných služeb, a jindy poukazují spíše na omezování svobody i autonomie zdejších

13.10.2012 Mgr. Vlasta Jirásková

Čas na miminko

Dítě je dar a každá žena, by si měla vážit toho, že může mít děti. Ať už má jedno nebo čtyři, na počtu přece nezáleží, hlavně aby se o něj mohla starat a zajistila mu s manželem přesně to co dítě potřebuje.

12.11.2010 Gabriela Pawliková Bártová

Jak nám začal fungovat přítomný okamžik aneb rodičovstvím k osvícení

Před pár lety jsem si myslela, že svůj život nejvíc ovlivním tím, že se budu hodně snažit. Spoléhala jsem na svůj rozum, konkrétně na svou analytickou mysl, která se vždy snažila danou situaci či člověka pochopit. Myslela jsem si, že když budu znát všechny příčiny a následky,

04.11.2010 Zuzka Zábrodská-Zvěřinová

Rodičovské dozrávání

Je zvláštní, že sama na sobě pozoruji proces „rodičovského dozrávání“. Když srovnám své sobecké, majetnické myšlenky v době adopce, často se až stydím. Na druhou stranu stejné myšlenky a úvahy slýchávám od čerstvých adoptivních rodičů nebo i od těch, kteří o adopci

01.02.2011 Barbora Jungerová
1
reklama reklama