reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

Rodičovství

Adopce není jednoduchá záležitost

Téma adopce, adoptivní rodiče, adoptované děti již není tak veliké tabu jako ještě o jednu generaci zpět. Díky například medializaci prostřednictvím pořadu Pošta pro tebe se veřejnost dozvídá mnohdy velmi dojemné, ale také často dramatické, příběhy různých „účastníků“

28.11.2010 Barbora Jungerová

Nervózní miminko…

…neumí usnout samo, musí se pokaždé „unosit“ nebo „ukojit“. Jek je položíte, vzbudí se a začínáte od nuly – nosit nebo kojit. Když náhodou spí, prudce rozhazuje ručičkami a zmítá se, jako by se mu něco hrozného zdálo. Jen zřídka spí opravdu tvrdě. Doma jste dovedli

26.11.2010 Mgr. Eva Pavlíková

Režim a volnost u dítěte

Režim či volnost? Když mu budeme určovat režim, nezabráníme tak jeho osobitému vývoji? A když mu necháme volnost, nebude mít problémy poznávat hranice, kam až může smět zajít? Ač se to nezdá, tuto otázku řeší spousta rodičů a hodně z nich se kvůli tomu nejednou i střetne.

26.10.2010 Denisa Štočková

Rodičovství jako duchovní cesta

Pravda je, že téměř každá aktivita může být cestou k osvícení či ke štěstí, chcete-li. Cesta rodičovství je podle mého názoru jednou z těch dobrodružnějších. Nezavede nás však do exotických dálek lákajících bílými písčitými plážemi, šuměním kokosových palem a

26.10.2010 Zuzka Zábrodská-Zvěřinová

Muži na mateřské

Mateřská dovolená je výsadou žen, ale v dnešní době není zas tak zvláštní, když na mateřské dovolené zůstane muž. Muž zůstává na mateřské dovolené z toho důvodu, že buď žena dokáže zajistit finančně rodinu lépe než on, a nebo že vykonává časově náročnou profesi.

25.10.2010 Bc. Lenka Bečánová

Sobci, jedináčci a my

Výchova jedináčků a fakt, že vůbec existují, se stává čím dál častějším námětem mnoha diskuzí, rozhovorů, článků i knížek. A je to dobře, protože si díky nim máme možnost uvědomit, jakým způsobem uvažujeme, a jak naše chování působí na naše děti. Nebojme se nahlédnout

22.01.2011 Zuzka Zábrodská-Zvěřinová

Usínáček aneb Metoda kontrolovaného pláče

Náš prvorozený Adámek přišel na svět překotně, do porodnice, natož na sál, jsme to málem nestihli. Několik hodin ho „zahřívali“ v inkubátoru, a když mi ho konečně přinesli, poradil mi pediatr pokračovat v zahřívání pod mou peřinou.

19.02.2011 Mgr. Iveta Vaisová
1 2 3
reklama reklama