reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 

Máme dětem dělat radost

publikováno: 22.11.2010   |   autor: Gabriela Pawliková Bártová

Když jsou děti malé, přirozeně věří, že jim dárky nosí Ježíšek. S odstupem času už je na rodičích, v jakém věku dítku řeknou, že vlastně dárečky pod stromeček dávají oni.

 
 

Naše nejstarší dcerka, když jí byly čtyři roky, tak si moc pod stromeček přála mikinku s malou mořskou vílou Ariel. Nijak jsme ji v té době nevysvětlovali, jestli Ježíšek dárky nosí nebo ne. Na Štědrý den, když se rozbalovali dárečky, tak z našeho obýváku bylo slyšet:“Jé, moje krásná mikinka s Ajijelkou“, křičela nadšeně Natálka a pokračovala : „Jak on to ten Ježíšek věděl, že jsem chtěla právě takovou mikinku s Ajijelkou“? Pokračovalo další vybalování dárečků,  u kterých jsme pochopili, ze kterých dárečků má Natálka největší radost. Ozývalo se: „Jé pyžamko, děkuji ti maminko, že jsi mi koupila takové hezké pyžamko a jé sponečky a gumičky, no ten Ježíšek je opravdu hodný, že mi je donesl“ a takhle to pokračovalo i s ostatníma dárečkama. Natálka si sama rozdělila, co ji přinesl Ježíšek a co jsem jí koupila já?


Když pak byly děti starší, tak jsme jim nenápadně naznačovali, že Ježíšek nemá tolik času na všechny děti,  že to pokaždé střídá a nosí hlavně hračky malinkým dětem. Jinak by to Ježíšek nestihl. Nejvíce jsme se nasmáli letos na dovolené, kdy jsme navštívili za Polárním kruhem vesničku Santa Clause. Naše nejmladší  2,5 letá  dcerka rázem prohlásila, že už se moc těší, co jí přinese Santa Claus pod stromeček.  No a my jsme pochopili, že dětem je to vlastně jedno, jestli jim dárky nosí Ježíšek, Santa Claus, a nebo ví, že jim je kupuje maminka a tatínek, hlavně, když se jim líbí.


Gabriela Pawliková Bártová

Jmenuji se Gabriela Bártová, je mi 35 let, narodila jsem se v Karviné, kde v současné době bydlím.V současné době jsem na mateřské dovolené, která mi končí v Prosinci 2010. Vystudovala jsem nejprve rodinnou školu a pak dálkově střední školu, obor veřejnosprávní činnost.

 

 
 
 
reklama reklama