reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 

Muži na mateřské

publikováno: 25.10.2010   |   autor: Bc. Lenka Bečánová

Mateřská dovolená je výsadou žen, ale v dnešní době není zas tak zvláštní, když na mateřské dovolené zůstane muž. Muž zůstává na mateřské dovolené z toho důvodu, že buď žena dokáže zajistit finančně rodinu lépe než on, a nebo že vykonává časově náročnou profesi. Bohužel pro mnoho mužů zůstat doma s dítětem je ponižující či až potupné.

 
 

Společnost se stále vyvíjí a my již víme, že rozdělení mužských a ženských prací je dávno minulostí. Starost o domácnost se tak dělí mezi muže a ženu. Ženy se totiž v této uspěchané době více věnují své práci a jen tak nečekají na příchod svého muže, aby ho mohly obskakovat. Je pravdou, že se muži o děti starají a pomáhají s domácností, ale to je jen výjimečné a velice individuální, proto ženy mívají děti v pozdějším věku než v letech minulých.

Muži versus ženy

Péče o dítě, by měla být rovnoměrně rozdělena, aby dítě mohlo užívat obou rodičů a také, aby si rodiče vzájemně odpočinuli. Není žádný rozdíl být matkou nebo otcem na mateřské dovolené. Muži, kteří jsou na mateřské, berou svoji zodpovědnost stejně vážně jako ženy, ale pokud se vrátí do zaměstnání, mají pocit, že se vrací k původnímu uspořádání.

Další výhodou muže na mateřské je to, že si dovede udělat čas na to, co je baví a tím zapojí dítě do hry, která začne postupně bavit oba dva. Muži jsou totiž „velké děti “, které se vrátí tímto způsobem do dětských let a dovedou udělat pro dítě více zábavy a vybudovat v něm lásku pro nějakého jejich budoucího koníčka.

Není tak na škodu, si vyměnit na čas role, žena začne chodit do práce a muž může být s dítětem na mateřské dovolené. Muž si totiž nedokáže přestavit, co musí žena všechno zvládnout na mateřské dovolené, starost o dítě, o domácnost a spoustu dalších jiných věcí. Tím, že muž pozná, co žena musí vše zvládnout  si vyslouží jeho respekt jako žena na mateřské dovolené.


Bc. Lenka Bečánová

Jmenuji se Lenka Bečánová, je mi 25 let a jsem z Kutné Hory, kde jsem se narodila a také dodnes žiji.

 

 
 
 
reklama reklama