reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 

Rodiče jako vzor

publikováno: 26.10.2010   |   autor: Denisa Tvarohová

Dítě je v útlém věku jako houba, která nasává veškeré poznatky, které vidí, slyší a nebo jsou mu ukázány. Proto jsou rodiče pro dítě vzor po kterém vše opakuje a snaží se to dělat přesně jako maminka nebo tatínek.

 
 

„Maminko, mám nápad!“ „A jakej?“ „Velikej! Budeme si hrát!“ „To není fél!“ „Šakla pláce!“ (čti sakra práce). Takovými a mnohými dalšími výrazy nás denně překvapuje náš dvouletý syn. 
Kde se to v té dětské hlavičce bere? Nemusíme chodit daleko.:-) Zdrojem inspirace jsou Tadeáškovi samozřejmě máma s tátou. Pokud ho budeme chtít naučit básničku, nebude to zdaleka tak rychlé, jako se naučí to, co vidí ve svém nejbližším světě. A tím je pro něj právě teď hlavně máma s tátou.
A to v dobrém i v tom nepublikovatelném.

Šakla pláce není zrovna výchovné, ale i to je prostě a jednoduše odposlouchané. Člověk
by si měl dávat pozor na jazyk – tak tedy i já na svou šakla pláci.:-) Ovšem se zadostiučiněním pozoruji to, když syn někde objeví drobeček a okamžitě běží pro smetáček a lopatku s tím, že musí uklidit ten čurbes.:-) Nebo s hadříkem utírá i tu poslední kapku od čaje. Nebo pomáhá vyklízet nádobí z myčky, věšet prádlo, poskládat si pyžamko – tomu říkám praktická nápodoba!

Jako méně praktické se mi jeví Tadeáškovo přesazování rajčat na balkóně, házení okrasných kamenů ze 4. patra dolů, čištění sedačky takovým způsobem, že kolem ní nemůže nikdo dva dny
ani projít, aby neměl mokré pozadí.

Po těchto zkušenostech oceňuji následující moudro: „ Než jsem se oženil, měl jsem šest teorií o tom, jak vychovávat děti. Teď mám šest dětí a žádnou teorii.“ (John Wilmot)


Denisa Tvarohová

Jmenuji se Denisa Tvarohová, je mi 34 let a žiji v Kolíně. Jsem vdaná, mám dvouletého syna Tadeáše.

 

 
 
 
reklama reklama