reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 

Výchova otců v Čechách

publikováno: 25.10.2010   |   autor: Bc. Lenka Bečánová

Každý z mužů chce být tím nejlepším tátou na světě. Od pradávna je nám vštěpováno, že muž je živitelem rodiny a on musí zajistit rodinu finančně a žena se má starat doma o děti. To však v dnešní době již není podmínkou i muži se zapojují do výchovy svých dětí a někdy to zvládají lépe než my ženy.

 
 

Detaily muži nerozlišují
Paní Martina si vždy zakládala na tom, aby její malá princeznička byla oblékána jak ze škatulky. Vždy když šly na procházku, malá Natálka byla nastrojená a vždy sklidila obdiv lidí, kteří je potkávali. Když šel s ní ven tatínek, většinou se vracela špinavá od zmrzliny nebo od čokolády, ale paní Martina nic manželovi nevyčítala, protože pochopila, že si ušetří nepříjemnou konverzaci a také to, že fleky se vyperou a Natálka si s tatínkem procházku venku opravdu užila.

Muži detaily prostě nerozlišují, a pokud si chtějí svoje dítě opravdu užít tak se troška špíny snese. Dítěti to neuškodí a vy budete mít doma spokojeného tatíka, který vždy, pokud bude třeba, vezme dítě ven a vy si budete moci užít trošku volna.

Muži jsou velké děti

Muži mají větší fantazii při hrách s dětmi, než jejich ženy. Dokáží se totiž vcítit do role malých dětí a tak se dokáží odvázat. Pan Honza vypravoval, že k Vánocům koupil svému synovi mašinku, malému Honzíkovi se to zalíbilo natolik, že dnes mají celou železniční stanici, společně se železniční tratí a každý den se spolu prohání vláčky.

Spousta mužů se hraním s dětmi vrací do svých dětských let, dokáží se tak vžít do hry a více si to s dětmi užít. Proto když si váš manžel s dítkem založí imaginární kapelu a bouchají vám  do hrnců a pánviček, zůstaňte v klidu a říkejte si, že se aspoň rozvíjejí hudební schopnosti vašeho dítěte.


Fňukání není pro muže přitažlivé
Tak jak muži nemají rádi fňukání u žen tak ho nemají rádi u svých dětí. Jsou tací, že dítě nechají fňukat déle, než jejich manželky. Ty hned k dítěti běží a snaží se mu pomoci. Muži jsou takoví, že dítě nechají fňukat o něco déle, pak za ním zajdou a uklidní ho. Muži totiž mají ten pocit, že musí dítě naučit řešit problémy samo, proto k nim i takto přistupují. „ Když malý Matěj  chodí spát, je u nás na denním pořádku křik a vztekání“ říká tatínek Ota „ manželka hned k němu běží a snaží se ho utišit, když ho však hlídám já, jen strčím hlavu do ložnice a řeknu mu, že hned přijdu, za chviličku přestane plakat a čeká, až k němu přijdu a přečtu mu pohádku, někdy to ani nestihnu, protože Matěj usne dřív, než přijdu.“

Muži mají tu výhodu, že nejsou tak úzkostliví jako my ženy,  a proto dětem dovolí více.  Mámy si totiž vytvoří ochranitelské pudy k miminku již v těhotenství, kdy se snažily o to, aby bylo miminko zdravé, a tak se bojíme aby si i nějak neublížilo.

Tátové to mají jiné, nemají totiž tak vyvinutý ochranitelský pud, samozřejmě, že nedovolí, aby se dítěti něco stalo. Proto když lezou děti po plotě a dohlíží na ně tatínek, nechte je, on přece ví, co si může ve výchově dětí dovolit. Proto bychom měly mužům dovolit vychovávat svoje děti, pro děti je to zpestření, pro muže radost a pro nás to znamená pár chvilek pro sebe.


Bc. Lenka Bečánová

Jmenuji se Lenka Bečánová, je mi 25 let a jsem z Kutné Hory, kde jsem se narodila a také dodnes žiji.

 

 
 
 
reklama reklama