reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

Rodina a společnost

0 tom, že je vše jak má být

"Nemám čas!" "Nestíhám!" "Čas jsou peníze" "Už jdu!" "Počkej chvíli!" "Přijdeme pozdě!" "Dělééj!" "Přidej!" "No tobě to ale trvá!" "Minutku!" "Vteřinku!" ale nejlépe "Hned!" - to vše a mnoho set dalších jim podobných výrazů se pohodlně zabydlelo v naší mluvě.

30.10.2010 Zuzka Zábrodská-Zvěřinová

Adopce není jednoduchá záležitost

Téma adopce, adoptivní rodiče, adoptované děti již není tak veliké tabu jako ještě o jednu generaci zpět. Díky například medializaci prostřednictvím pořadu Pošta pro tebe se veřejnost dozvídá mnohdy velmi dojemné, ale také často dramatické, příběhy různých „účastníků“

28.11.2010 Barbora Jungerová

Práce nebo výchova dítěte?

„Ahoj Iveto, rád bych se na Tebe obrátil s prosbou. Věrka dopadla hodně dobře u voleb, nejspíš bude místostarostkou. Nevzala bys za ni pár hodin češtiny?“ Takhle nějak mě před pár dny oslovil ředitel gymnázia, na němž jsem před mateřskou působila.

27.11.2010 Mgr. Iveta Vaisová

Když jedno chodí do školky a druhé ještě ne

Před rokem nastala v naší rodině obrovská změna – náš tříletý Adam začal chodit do školky. Jsem na rodičovské s roční Terezkou, takže v jeho přijetí jsem příliš nevěřila, ale zkusit se má všechno. Kolektiv vrstevníků už potřeboval jako sůl. Jinak by mi doma snad dočista

26.10.2010 Mgr. Iveta Vaisová

Agresivita u malých dětí

V poslední době se pojem „agresivita u dětí“ skloňuje ve všech pádech, a to především ve sdělovacích prostředcích a z úst pedagogů. Jedná se ale vždy o agresivitu nebo jde o normální zlobení?

26.10.2010 Bc. Zdeňka Čížková

Hrozí naším dětem skutečně pedofilové?

Již delší dobu rodičovská obec naší (a nejen naší) země s napětím a očekáváním sleduje případ zmizelé Aničky. Nechci zde přispívat k dalším spekulacím, co se vlastně stalo. Nevím to a i já si ze všeho nejvíce přeji, aby se Anička vrátila tam, kam patří, tedy ke svým

20.01.2011 Mgr. Daniel Štrobl

Rozdělení času mezi rodinu a práci

Než se mi narodily děti, pracovala jsem, měla pravidelné koníčky a spoustu jednorázových aktivit. Zajímavý život naplněný po okraj. Představovala jsem si, jaké to bude jednou fajn na mateřské „dovolené“. Jak si s miminkem užiji chvíle jeho bdění a v době, kdy bude spát, hravě

11.11.2010 Mgr. Eva Pavlíková
1 2
reklama reklama