reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

Rodina a vztahy

Rivalita mezi sourozenci

Sourozenecká rivalita je přirozeným jevem. Vašemu „drobečkovi“ se věnujete vy – maminka nebo tatínek, v podstatě bez přestání, a najednou přichází ještě někdo další. Ať už sourozenec přijde v době, kdy je vaše dítko v batolecím věku nebo výrazně později, obě situace

30.11.2010 Bc. Zdeňka Čížková

Nový tatínek v rodině

Jsem podruhé vdaná, moje maminka byla podruhé vdaná a přesto si troufám říct, že moje děti z prvního manželství svého nevlastního otce přijaly mnohem lépe, než jsem přijala já tehdy toho svého. A kde je zásadní rozdíl?

25.10.2010 Gabriela Pawliková Bártová

Když dítě přestane komunikovat

Komunikace s dítětem je velice důležitá. Dítě vám tak může totiž sdělovat svoje přání, pocity a také věci, které se mu nelíbí. Pokud s námi dítě komunikuje a říká vám vše, můžeme to brát jako výhru, která je pro nás neocenitelná. Někdy se totiž stane, že z nějakého

25.10.2010 Gabriela Pawliková Bártová

Trestat dítě. Ano či ne?

Toto téma je v dnešní době velice choulostivá otázka a většina současných maminek Vám řekne, že by své dítě nikdy neuhodila. Z vlastní zkušenosti musím podotknout, že výchovný plácanec v pravou chvíli u nás nikdy neuškodil, naopak nám pomohl ,abychom si nevyřvali hlasivky

25.10.2010 Gabriela Pawliková Bártová

Názor odborníka - Může dítě zachránit vztah?

Naplno souhlasím, také si myslím, že jediný důvod proč mít dítě, je z lásky.

24.11.2010 Mgr. Jaroslava Kodýtková

Žárlivost mezi sourozenci

Doufala jsem, že Adámek je na příchod mladší sestřičky dost připraven – sledoval, jak mi roste bříško, věděl, že je v něm „schované miminko“, pomáhal mi připravit výbavičku (dokonce dosud nenarozené Terezce věnoval i pár kousků své aktuální garderoby a já ji tajně

21.03.2011 Mgr. Iveta Vaisová

Názor odborníka - Když už se rodiče nemájí rádi

S Vaším článkem nelze jinak než souhlasit, měla bych jen doplnění k poslední větě – totiž dětský hlas o tom, kolik času a jakým způsobem trávit s „opuštěným“ rodičem by měl být jen hlasem poradním, nikoliv rozhodujícím.

17.11.2010 Mgr. Jaroslava Kodýtková
1 2
reklama reklama