reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 

Názor odborníka - Děti a jejich tajemství

publikováno: 15.11.2010   |   autor: Mgr. Jaroslava Kodýtková

Souhlasím s Vámi, že je dobré mít s dítětem tajemství a důvěrný vztah a průběžně tuto rodinnou důvěru a důvěrnost podporovat.

 
 

Co ve mně zvedá varovný signál je téma, které Vaše dcerka používá jako důvod k tajemství. Jako by se bála přiznat oběma rodičům nebo i jen tatínkovi, že nebylo vše OK. Pokud ji v udržování takových tajemství podporujete – hrajete s babičkami společnou hru, vlastně jí nevědomky potvrzujete, že je přijatelná pouze dokonalá a její chyby ohrožují dobrý vztah s Vámi. Právě proto, že máte dceru rádi a tatínka máte pohodového, stálo by myslím zato nepřistoupit na uzavírání chyb do tajemství. Něco jako vím, že tě to teď mrzí a už to chceš napravit, to je správné a táta bude také rád že ses tak rozhodla. Ukážete jí tím, že ji máte rádi takovou jaká je, ne jen dokonalou. Můžete si vysvětlit a ukázat na rodinných příkladech, že ostudou není udělat chybu, a že velkým hrdinstvím naopak je umět to přiznat a napravit. Tím je situace uvolněná, vyčištěná a nezanechá pocit viny. Tajemství  mohou zůstat jako společné spiklenectví s radostným obsahem.

 

Článek "Děti a jejich tajemství a přání " , ke kterému se vztahuje tento komentář, si můžete přečíst zde.


Mgr. Jaroslava Kodýtková

Jmenuji se Jaroslava Kodýtková a pracuji jako školní psycholog na 3 školách.

 

 
 
 
reklama reklama