reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 

Názor odborníka - Může dítě zachránit vztah?

publikováno: 24.11.2010   |   autor: Mgr. Jaroslava Kodýtková

Naplno souhlasím, také si myslím, že jediný důvod proč mít dítě, je z lásky.

 
 

Pracovala jsem s mnoha a mnoha dětmi, které procházely bolestí rozpadu vztahu rodičů i takových, které se na světě necítily být vítané a vím jistě, že žádné dítě nestojí o to, být lepidlem rozpadajícího se vztahu. Každé dítě si přeje být očekávané v lásce a být v bezpečí milující rodiny, nikoliv pojistkou vztahu. To není vůbec bezpečná pozice a je vysoká pravděpodobnost, že si bude hledat bezpečí náhradním způsobem, a to už se rodičům nebude líbit. Zkuste si přečíst jakoukoliv knihu naší výborné dětské psycholožky  PhDr. Jiřiny Prekopové, například Malý tyran. Je to přesně toto náhradní hledání jistoty.

 

Článek " Může dítě zachránit vztah? ", ke kterému se vztahuje tento komentář, si můžete přečíst zde.

 

 


Mgr. Jaroslava Kodýtková

Jmenuji se Jaroslava Kodýtková a pracuji jako školní psycholog na 3 školách.

 

 
 
 
reklama reklama