reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 

Nový tatínek v rodině

publikováno: 25.10.2010   |   autor: Gabriela Pawliková Bártová

Jsem podruhé vdaná, moje maminka byla podruhé vdaná a přesto si troufám říct, že moje děti z prvního manželství svého nevlastního otce přijaly mnohem lépe, než jsem přijala já tehdy toho svého. A kde je zásadní rozdíl?

 
 

Já jsem byla postavena do role dítěte, kterému se nabízí „nový“ otec, pojmenovaný strejda. Už to samo o sobě, že s námi najedou bude bydlet někdo cizí a já mu mám ještě říkat strejdo, i když ho vlastně vůbec neznám, pro mne bylo traumatizující.

Proto, když jsem si našla nového partnera já, zkusila jsem postup jiný. Takže žádné vnucování nových strejdu ani tatínků. Myslím, že děti se cítí daleko lépe, když je mezi sebe jakoby vezmete a povýšíte je tím mezi dospělé, kteří si běžně tykají a oslovují se jmény. Samozřejmě, se jim taky musíte vy i Váš partner naplno věnovat, i když Vás to ze začátku moc láká být jen a jen spolu. Nemůžete děti ignorovat, naopak čím více toho spolu podniknete, tím rychleji si děti na Vašeho partnera zvyknou a budou s ním vycházet. Ale pozor, i když jsou to „jen“ děti, rozhodně nejsou hloupé a prohlédnou, když se Váš partner do něčeho nutí, nebo pokud jsou mu děti na obtíž.  Myslím, že každá maminka by si měla uvědomit, že v prvé řadě je tou maminkou a pak teprve partnerkou a nikdy svého partnera neupřednostňovat před dětmi. A věřte mi, že časem se Vám děti odmění a rády svolí, že si s partnerem uděláte víkend jen sami pro sebe.

A jak se Váš partner stane autoritou pro Vaše děti?

Velmi lehce stačí jen,  aby jste se k sobě s partnerem před dětmi chovali hezky a hlavně neřešit s dětmi případné problémy s Vaším novým partnerem. Děti chtějí být dětmi a ne soudci mezi Vámi a Vaším partnerem a rozhodně si nebudou Vašeho partnera vážit ani ho nebudou respektovat, pokud na něj budete před dětmi nadávat, nebo jej dokonce ponižovat.  Samozřejmostí je zapojit partnera do péče o děti. Mnohem lépe, pak přijmou kritiku od někoho, kdo s nimi dělá úkoly než od někoho, kdo je pouze kritizuje a s ničím jim nepomůže.


Gabriela Pawliková Bártová

Jmenuji se Gabriela Bártová, je mi 35 let, narodila jsem se v Karviné, kde v současné době bydlím.V současné době jsem na mateřské dovolené, která mi končí v Prosinci 2010. Vystudovala jsem nejprve rodinnou školu a pak dálkově střední školu, obor veřejnosprávní činnost.

 

 
 
 
reklama reklama