reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 

Zuzana Bělohorcová - Salma je můj střed vesmíru

publikováno: 23.01.2011   |   autor: Bc. Lenka Bečánová

Zuzka Belohorcová má vystudovný operní zpěv, ale její profesí, kterou dělá celý svůj život je moderování. Je to pár měsíců, co se moderátorka stala maminkou. S námi se podělila o radosti, které prožívá se svojí dcerou Salmou.

 
 

Máte roční dceru Salmu, změnilo Vám mateřství život?
Narozením Salminky se můj život změnil od základů. Salminka je pro mě „ středem vesmíru“ a všechno ostatní šlo bokem, člověk přehodnotí a zjistí, že to co pro mě bylo dříve důležité se narozením dítěte stane vše nepodstatné. Salminka je náš poklad.

 

Co jste si pomyslela, když se Salmu poprvé uviděla?
Že je to nejkrásnější a nejúžasnější stvoření a já jsem ta nejšťastnější žena na světě. Je to nádherný pocit, který se nedá ani popsat. Co si však v první řadě uvědomíte je, jaký je to velký dar, že je miminko zdravé.

 

Musela jste se po porodu Salmy něčeho vzdát, nebo jste si režim dne uzpůsobila tak, že jste se ničeho vzdát nemusela?
Každá maminka mi dá určitě za pravdu, že po narození miminka se život od základů změní hlavně ženě. Do jednoho roku je  dítě plně závisle hlavně na matce. Takže i já jsem přizpůsobila svůj život hlavně Salmince. Nějakou dobu sice pracuji bokem, ale plně se spíše věnuji výchově dcery.

 

Salma letos zažila první Vánoce, jak se na ně těšila?
Vánoce jsou pro mě nejkrásnější svátky v roce. Celá rodina se vždy sejdeme v Žilině u rodičů. Tento rok byli Vánoce nádherné a zároveň vyjímečné, protože už bylo o jednoho rodinného člena více. Myslím si však, že Salminka to tento rok ještě nevnímala, ale příští rok již bude mít dva roky, tak bude všechno jinak.

 

Máte nějaké vánoční zvyky, které každý rok dodržujete?
Co je pro mě základ, je být s celou rodinou, bez toho si Vánoce ani neumím představit. Co je v naší rodině zvykem? Asi to, že se dárky rozbalují již před večeří. Máme to tak už od dětství, sice jsme také vyzkoušeli postup, že nejdřív večeře, ale to nebylo ono. Před večeří také rozkrajujeme jablíčko, házíme do rohu místnosti ořechy, jíme oplatky s medem, pak kapustovou polévku, kapra s bramborovým salátem a hodujeme.

 

Čím Ježíšek Salmu překvapil?
Salminka dostala hodně dárků, ale asi největší radost jí udělala panenka s kočárkem, kterou dostala od prarodičů ze Žiliny. Učíme se totiž chodit a už máme za sebou první krůčky a tak si kočárek tlačí před sebou sama a už „ brázdí“ po celém bytě. Myslím si, že je to pro ni nejlepší škola.

 

Jaké hračky kupujete?
Salminka většinu hraček dostává do svých skvělých prarodičů a od svých tet. Ale pokud je výběr na mně, tak dávám přednost tomu, aby hračky které kupuji, rozvíjely smyslové vnímání mého dítěte hned od narození.


Máte nějakou oblíbenou značku hraček?
Výborné jsou hračky od americké značky Bright Starts,značky Fisher –Price,Lamaze,ci Playskool…..


Kupujete hračky na internetu?
Upřímně nejsem z těch mamin, co tráví čas nakupováním na internetu. Ale je možné, že časem se k tomu dopracuju.

 

Budete Salmu vychovávat jako přísná maminka, nebo budete uplatňovat tzv. liberální výchovu?
Velmi těžká otázka. Ideální by byla „ zlatá střední cesta“, budu ale ráda, když ze Salminky vychováme čestnou a skromnou holčičku, ale na druhou stranu by měla být také průbojná.

 

Jste známá moderátorka, až bude Salma starší a chtěla by být moderátorkou, co byste jí řekla?
Určitě ji v životě nebudu v ničem bránit. Je to na ní, kterou cestou se vydá, ale jako správný rodič budu v pozadí sledovat a do určité míry koordinovat její rozhodnutí.

 

Pokud by se Vám její rozhodnutí zamlouvalo, co byste jí poradila do budoucna v této profesi?
Co je nejdůležitější v této profesi a platí to i o životě „ Stát pevnýma nohama na zemi“.


Jaký názor máte na pracující maminky?
Nemám právo nikoho soudit, já jsem se rozhodla že všechen čas věnuji svoji dcerce a nelituji toho. Salminka nám dělá jen samou radost.


MCHD podporuje Český výbor pro Unicef, co si myslíte o charitě v těchto Vánočních dnech?
Když vím, že peníze putují, kde je jich potřeba,  vždy se ráda zúčastním, ale popravdě je potřeba vždy důkladně vybrat projekt, kterou nadaci podpořím, protože ne každý charitativní projekt má dobrý a čistý záměr.

 

Měla jste možnost se někdy zúčastnit charitativního projektu?
Ano a nespočetněkrát, ale jsem toho názoru, že o charitě by se nemělo jen mluvit, ale hlavně konat. Což je to nejdůležitější.


Co byste popřála čtenářům MCHD do nového roku?
Hlavně pevné zdravíčko, protože je to v životě to nejdůležitější a samozřejmě mnoho dobrých a pestrých článků na vašem magazínu
.
A co byste si přála do nového roku Vy?
Především zdraví pro celou rodinu a pro všechny své blízké.

 

 


Bc. Lenka Bečánová

Jmenuji se Lenka Bečánová, je mi 25 let a jsem z Kutné Hory, kde jsem se narodila a také dodnes žiji.

 

 
 
 
reklama reklama