reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

Vzdělávání

Dva měsíce školy jsou za námi – jak to vaše chytré dítě zvládlo?

Už si jistě neděláte vrásky z toho, jestli váš prvňáček zvládne první školní krůčky. Většina žáčků se škole přizpůsobila velice rychle a tu spoustu nových povinností s přehledem zvládá. Některým však může adaptace trvat déle. Nepropadejte panice, ani když se objeví

31.10.2010 Mgr. Alena Krátká

Na kus řeči s učitelkou

Je to už 26 let, kdy jsem s velkou radostí a očekáváním překročila práh školy. Těšila jsem se na svou první paní učitelku, která nás s velkou srdečností přivítala. Na lavici ležela hromádka školních pomůcek, které jsme si společně prohlíželi.

29.10.2010 Mgr. Alena Krátká

Mají se děti učit cizím jazykům již ve školce?

„Hele, koukej, Ivaňáči, vidíš toho doga?“ vykřikla neteř mé kamarádky, když cestou ze školky zahlédla psa svého srdce. Zároveň dala své tetě najevo, jaká slovíčka se dnes ve školce na angličtině naučila.

29.03.2011 Mgr. Iveta Vaisová

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou

17.11.2012 PhDr. Eva Labusová

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

14.01.2013 PaedDr. Eva Váňová

Jak zvládnout rodičovství nadaných dětí

Malý W. A. Mozart skládal v pěti letech klavírní sonáty, v šesti koncertoval před císařovnou Marií Terezií a v jedenácti složil první symfonii. Kdo z nás by také nechtěl mít doma tak zázračně nadané, či geniální dítě? Ale pozor, podle psychologů nemusí být malý génius

13.10.2012 Martina Klapalová

Školní zralost dítěte – kdy a s kým ji řešit

Jsou tomu již dva měsíce, co do školních lavic usedli čerství prvňáčci s řadou očekávání a představ o tom, co je ve škole čeká. Postupně se sžívají s novou rolí školáka a společně se svými rodiči prožívají první úspěchy či selhání.

11.11.2010 PhDr. Renata Faltýnová
1 2
reklama reklama