reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

Zdraví

Když je dítě nemocné

Nejhorší pro každého rodiče je snad moment, kdy nám dítě onemocní. V tom momentně si uvědomím jak moc mi chybí, když dcera nezlobí, nelítá po bytě a nešvitoří, ale jen leží v posteli se schváceným obličejem. Říkám si, už aby zase zlobila, ten pohled na nemocné dítě je

27.01.2011 Andrea Karmanová

Proč zrovna mé dítě?

Otázek kolem potravinové alergie je vždy hodně, zejména pokud se vyskytuje u dětí mladších tří let. U kojenců je však otázek nejvíce z hlediska zavádění prvních příkrmů a následného zařazování dalších potravin do jejich jídelníčku. Mnohdy nám dětský lékař doporučí

25.11.2010 Denisa Štočková

Péče o dětské zoubky

Mluvíme-li o péči o dětské zoubky, nemáme na mysli pouze jejich čištění, ale také způsob stravování i návštěvy u zubního lékaře.

17.11.2010 Bc. Zdeňka Čížková

Duševní hygiena pro rodiče se slabými nervy

- Pššššt! Za chvíli to začne. - Sedíme dobře? - Cože? - Nemáme náhodou lístky do vedlejší řady? - Prosim tě, buď v klidu, sedíme dobře. - Dobře... snad jo. - ....(tiše se rozhlíží po divadle...) - Ty jo, tady je vedro, měla jsem si vzít ty šaty na ramínkách..... -

16.11.2010 Zuzka Zábrodská-Zvěřinová

Když jsou děti v limbu

Spánek je nezbytný pro fyzický i duševní rozvoj člověka. Průměrný dospělý ho potřebuje sedm až osm hodin za noc. Více než svůj vlastní ovšem obvykle hlídáme spánek svých dětí. Někdy si děláme starost, zda ho mají dostatek. Jak se to pozná? Proč je spánek tak důležitý?

13.10.2012 PhDr. Jindřich Urban, Ph.D.

Posilněte svou imunitu před nástupem chřipkové sezóny

Podzim je nádherný, ale může být i užitečný. Využijte ho k posílení své obranyschopnosti, aby zimní období viróz a chřipek zvládla bez zaváhání. Ještě je dostatek času. A zkuste to hravě. Celý den, od rána do večera. Myslete na svou imunitu – zvláště když je tolik prostoru,

13.10.2012 Gabriela Bachárová

Maminka Michaela - Není mlíčko jako mlíčko?

Kojení...Krásně a důmyslně to matka příroda vymyslela. Mlíčko pro děťátko je vždy připravené, v optimálním složení a teplotou. Miminko si samo určuje, kolik potřebuje a tělo matky se tomu přizpůsobí.

11.11.2010 Michaela Kolody Blankytná
1 2
reklama reklama