reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 
 

Zkušenosti čtenářů

Rodiče jako vzor

Dítě je v útlém věku jako houba, která nasává veškeré poznatky, které vidí, slyší a nebo jsou mu ukázány. Proto jsou rodiče pro dítě vzor po kterém vše opakuje a snaží se to dělat přesně jako maminka nebo tatínek.

26.10.2010 Denisa Tvarohová

Jak přimět dítě uklízet

S problémem, jak přimět dítě k pořádkumilovnosti jsem se setkal již dvakrát a čeká mne to jistě i po třetí. Nemohu říci že bych našel stoprocentní způsob jak dítě motivovat nebo jej přimět pod vidinou třeba nějaké odměny k tomu, aby si po sobě uklízelo, ale jsou určité

23.06.2011 Michael Šedivý

Ježíšek nebo Santa Claus

Říká se, že Češi jsou nejméně věřící národ Evropy, avšak vtipně, jako jedni z mála na světě, věříme, že nám dárky nosí čerstvě narozené miminko, Ježíšek, který položil základy křesťanské víry. Do kostela moc nechodíme a desatero známe asi tak jako vyjmenovaná

22.12.2010 Zuzka Zábrodská-Zvěřinová

Vánoce jsou tady

Vánoce jsou svátky míru, klidu, lásky a vzájemného porozumění, proto jsme pravidelně každý rok před vánocemi nejvíc ve stresu, nejvíc se vztekáme a nejvíc se hádáme. Zdá se vám to jako paradox?

16.12.2010 Zuzka Zábrodská-Zvěřinová

I dítě se může zamilovat

Lucince se dnes do školky chce i nechce. Přivstala si, aby měla dost času na všechnu parádu – vybrat ty nejkrásnější šatičky, zaplést copánky, nezapomenout maminčino cukroví… Cítí lehkou nervozitu.

07.08.2011 Mgr. Iveta Vaisová

Dětská fantazie je zdravá aneb Lucinka s psíčkem

Je to už pár let, co jsem každý první víkend v měsíci hlídala svou malou neteř Lucku, zatímco její maminka jezdila do Prahy za vzděláním. Lucinka byla vždycky milá štěbetalka, hodně kreslila a nad svými výtvory vyprávěla celé příběhy – kdo je ta namalovaná holčička, jak

01.03.2011 Mgr. Iveta Vaisová
1
reklama reklama