reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 

Maminka Michaela

publikováno: 25.10.2010   |   autor: Michaela Kolody Blankytná

Těhotenství končí krásným okamžikem, porodem dítěte. Dítěte, na které se těšíme celých devět měsíců, představujeme si, jak asi bude vypadat a jak se bude chovat. Máte celý život na to ho poznávat a těšit se z jeho smíchu, prvních krůčků a dalších dovedností, které časem přicházejí. Toto krásné období prožívá také maminka Michaela, která nám přiblíží, jaké radosti, ale i strasti ji provázejí mateřstvím.

 
 

Tak a jsem maminka
Dobré ráno MAMINKO, tak jakpak vám je? Tohle byla první slova, která jsem slyšela, když jsem otevřela oči. 


Tak já jsem maminka. Letmo jsem si sáhla na břicho a očima hledala svého drobečka, který se už ke mně blížil v náruči usměvavé sestřičky. Otupělost z narkózy byla okamžitě pryč a bolest po císařském řezu nahrazena nádherným hřejivým pocitem v srdci. Tak tohle je můj malý chlapeček. Přiložili mi ho k prsu. Poprvé jsem se ho mohla dotknout, promluvit na něj a cítit jeho vůni.

 

Ach jak jsem záviděla všem těm maminkám, které měly tu úžasnou možnost porodit děťátko vlastními silami přirozenou cestou a mít ho u sebe od prvních okamžiků, když mi moje miminko zase odnášeli pryč. Na chodbě jsem slyšela jeho vzdalující se pláč, jako by mě volal. Neubránila jsem se slzám.

 

Chtěla jsem vyběhnout ven za ním a mít ho už jen a jen u sebe, ale také jsem chápala, že ve stavu těsně po operaci a na JIPce se o něj musí postarat odborný personál usměvavých sestřiček. Den za dnem jsem měla více a více sil a byla připravena být konečně už se svým miminkem napořád. Teď už nás nic nerozdělí, slibovala jsem mu hned, když jsem ho objímala ve své náruči. Teď už budeme spolu...


Michaela Kolody Blankytná

Hodnotila bych se jako vcelku společenská holka se smyslem pro humor. Teď, co se nám narodil náš malý Nathaniel, tak se on stal tím, kdo je mou největší zábavou a láskou.

 

 
 
 
reklama reklama