reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 

Maminka Michaela – Hurá domů

publikováno: 28.10.2010   |   autor: Michaela Kolody Blankytná

Po týdnu stráveném v porodnici si nás hrdý tatínek nadšeně odvezl domů. Neuvěřitelně jsem se těšila a skoro jsem se modlila, aby všechny poslední kontroly proběhly v naprostém pořádku a my opravdu domů mohli.

 
 

Doma jsem už měla všechno přichystané. Voňavá postýlka čekala na svého malého nocležníka. Z přebalovacího pultu vykukovaly plínky a mimi kosmetika a v rohu se krčila malá plastová vanička. Z malé komody se linula krásná vůně maličkého nažehleného oblečení . Nezapomněli jsme ani na dudlíky, lahvičky a hračky. Všechno se zdá být dokonale připravené na příchod nového človíčka k nám domů.

Co ale dál?......

Tak teď už je všechno jen na nás - na rodičích...vlastně hlavně na mně...na novopečené mamince...

Jak to všechno zvládnu? A co když...nebo kdyby? Začínaly mě přepadat obavy. V porodnici jsem měla k ruce tým úžasných dětských sestřiček, které byly ochotny odpovědět na každou mou otázku a pomoci v nesnázích. Teď jsme na to sami. Jak to zvládneme?

Po prvních dnech doma se mé obavy začaly pomaličku ztrácet mezi hromadami počůraných a pokakaných plínek:) a bezpočtu umytých lahviček :).

Všechno to šlo tak nějak samo. Můj maličký jakoby mě sám vedl k tomu, co je potřeba. Je to až neuvěřitelné, jak si takový maličký bezbranný človíček dokáže říct, co potřebuje, co se mu líbí a co ne a v neposlední řadě, jak si přeje, aby s ním bylo zacházeno.

První týden jsem věnovala veškerou svou sílu a energii jen a jen miminku a svému zotavování. Mám veliké štěstí, že mám doma úžasného manžela, který se postaral o domácnost, nákupy a dokonce i o jídlo (denně jezdil pro něco dobrého, vařeného k mamince :)).


Michaela Kolody Blankytná

Hodnotila bych se jako vcelku společenská holka se smyslem pro humor. Teď, co se nám narodil náš malý Nathaniel, tak se on stal tím, kdo je mou největší zábavou a láskou.

 

 
 
 
reklama reklama