reklama reklama

Nejčtenější

ŽENY s.r.o.

Dovolte, abychom Vám představili projekt, který si klade za cíl podporovat české ženy. Opravdově a srdcově, ale hlavně JINAK! Projekt Katalog ŽENY s.r.o. pomůže ženám v jejich podnikání a zároveň nabídne dalším ženám možnost výdělku.

Zastavil se mi svět, abych jej mohl začít měnit

Nikdy jsem neplánoval, že jednou budu stavět dětská hřiště a ani jsem neuvažoval, že by se tomu věnovala moje společnost. Musela přijít rána osudu, den kdy se mi zastavil svět, abych se zanedlouho rozhodl, že ten svět je třeba měnit.

Nechte mě chvilku..., já si to rozmyslím

To je motto metody, která akceleruje myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou a přináší radost a klid do naší práce – Feuersteinovo instrumentální obohacování (Feuerstein's Instrumental Enrichment Programs). Už jste o této metodě slyšeli?

Poruchy příjmu potravy

Anorexie, bulimie a psychogenní přejídání tvoří základní diagnózy celého spektra poruch příjmu potravy. To zahrnuje velmi různorodé problémy, od nezvyklých stravovacích návyků až po život ohrožující chronická onemocnění. V posledních letech jich bohužel přibývá.

Děti a hudba

Potřebují děti zpívat? Naslouchat hudebnímu projevu druhých? Nebo se dokonce učit samostatné hře na hudební nástroj? Poznávat svět tónů, akordů, stupnic? Je jim to k něčemu dobré? Má vůbec cenu vnucovat zájem o zpívání a muzicírování dětem dnešní doby, které povětšinou mají (nechodí-li do hudební školy nebo zpívat do sboru)

 
 

Maminka Michaela - Krásný první měsíc

publikováno: 29.11.2010   |   autor: Michaela Kolody Blankytná

Tak nám šílenou rychlostí uplynul náš první společný měsíc, za který jsme se postupně seznamovali a učili se. Od narození je Nathánek o téměř 2 kg těžší a já zase lehčí. Postupem času se učím rozumět mu a on rozumět zase mě. Pomalu se z nás stává sehraný tým. Kdy chvilku učím já Natíka a chvilku zase on mě.

 
 

Zvládli jsme toho hodně. Naučili jsme se zápolit s plínkama, s mlíčkem i oblékáním. Zvládli jsme první i následující návštěvy u lékaře, koupání, první společné nákupy, návštěvy rodiny a blízkých a v neposlední řadě klidný spánek. Překonali jsme první překážky a obavy a moc se těšíme na to, co nás čeká dál.


Za těch 5 týdnů jsem v Nathánkovi objevila tu nejúžasnější a nejkřehčí osůbku na celém světě. Překonala strach a nejistotu a nechala se vést svým mateřským instinktem, který se ve mě pomaloučku a nenápadně objevil. Ani nevím jak, ale najednou jsem věděla, co a jak a miminku rozuměla.


Pomaloučku nám začíná být noc opět nocí, kdy se spinká a den zase dnem, kdy si povídáme a učíme se poznávat svět a sami sebe. Pouto mezi námi je pevnější a pevnější a moje hormony pořád šíleně bouří. Rozbrečí mě i reklama na dětské příkrmy.


Nathánek mě začíná vnímat stále více a když slyší můj hlas, tak začíná natahovat ručičky a kopat nožkama. Už mě pozná a ví, kde hledat slaďoučké papání. Sem tam mu proběhne po tvářičce maličký nepatrný úsměv. Nevím, jestli je to už úmyslně, ale vím, že patří mě.


I přes to, že první týdny byly náročné, mohu s klidným srdcem říct, že na ně budu vzpomínat hodně ráda. Stejně jako na těhotenství, které sice nebylo úplně bezproblémové, ale přes to nádherné.


Michaela Kolody Blankytná

Hodnotila bych se jako vcelku společenská holka se smyslem pro humor. Teď, co se nám narodil náš malý Nathaniel, tak se on stal tím, kdo je mou největší zábavou a láskou.

 

 
 
 
reklama reklama